Tipy na výlety

V okolí občerstvení naleznete krásnou krajinu, zachovalou přírodu a mnoho možností k rekreaci.

Sole-Felsen-Bad
Tento areál vám nabízí jedinečný zážitek z koupání, relaxaci v sauně a možnost kempování přímo u budovy.
 — www.sole-felsen-bad.at
Sole-Felsen-Bad
Tvrz Žumberk
Tvrz se nachází v obci Žumberk nedaleko Nových Hradů. Tvrz prošla v posledních let rekonstrukcí a její celkový vzhled s několika baštami a opevněním stojí vskutku za pohled. V tvrzi se nachází převážně lidový nábytek a jsou zde pořádány pravidelné prohlídky.
 — www.zumberk.cz
Tvrz Žumberk
Lyžařský areál Karlstift
V areálu naleznete 3 lyžařské vleky, 6 sjezdovek všech stupňů obtížnosti, lyžařskou školu s 28 vyškolenými instruktory, běžecké tratě a mnohem více!
 — www.karlstift.info
Lyžařský areál Karlstift
Lyžařský areál Harmanschlag
Harmanschlag leží v severozápadní části dolnorakouské oblasti Waldviertel nedaleko českých hranic. Areál je dostatečně blízko pro každou volnou hodinu. Na své si zde přijdou především rodiny s dětmi. Sjezdovky leží v nadmořské výšce 750m – 860m.
 — www.arralifte.at
Lyžařský areál Harmanschlag
Blockheide
V těsné blízkosti české hranice nedaleko Českých Velenic, přímo na okraji rakouského Gmündu, se rozprostírá snad nejmenší rakouské chráněné území – přírodní park Blockheide. Naleznete zde krásnou krajinu posetou obrovitými balvany a rozhlednu.
 — www.blockheide.at
Blockheide
Wellness hotel Nové Hrady
Hotel Rezidence je wellness hotel a spa komplex situovaný v nádherné přírodě Novohradských hor v jižních Čechách nabízející hostům komplexní služby v oblasti wellness, ubytování, kongresové turistiky i gastronomických služeb.
 — www.rezidencenh.cz
Wellness hotel Nové Hrady
Terčino údolí
Terčino údolí je romantický krajinný park a národní přírodní památka v údolí říčky Stropnice nalézající se asi 1 km od Nových Hradů.
 — www.trebonsko.cz
Terčino údolí
Lázničky Nové Hrady
Pension se nachází asi 1 km od Nových Hradů v Tereziině údolí a asi 6 km od rakouských hranic. Okolí nabízí celou řadu přírodních, historických i technických zajímavostí. Pokoje s vlastním příslušenstvím (sprcha), TV, 1 apartmá s vlastním krbem (koupelna s vanou), sauna, masáže, kosmetický salón, pedikúra, manikúra, kadeřnictví, možnost zapůjčení kol, restaurace s terasou. 25 lůžek (8 pokojů), 2x dvoulůžkový, 3x třílůžkový, 3x čtyřlůžkový (třílůžkový s přistýlkou).Snídaně formou švédského stolu, možnost polopenze i plné penze (obědy i večeře formou tříchodového menu vč.kávy (pro děti nealko nápoje), restaurace se zahrádkou. Parkování přímo v areálu – bezplatně.
 — www.novehrady.cz
Lázničky Nové Hrady
Pískovny
Pískovny v jižních Čechách tvoří nový fenomén krajiny. Vytváří zcela nový pohled na zdejší přírodu, často velmi odlišnou od původní.
 — www.calla.cz
Pískovny
Třeboň
Třeboň je lázeňským městem a střediskem CHKO Třeboňsko. Město je hojně navštěvováno turisty. Sídlo zde má pivovar Regent. Zámek je třetím největším areálem tohoto typu v České republice. V Třeboni sídlí Státní oblastní archiv s působností pro celý Jihočeský kraj. Centrum města je městskou památkovou rezervací. Bývalý augustiniánský klášter je perlou jihočeské gotiky. Krajina je chráněna jako Biosférická rezervace Unesco. Město Třeboň a jeho okolí je v letním období vhodné pro relaxační cykloturistiku.
 — www.mesto-trebon.cz
Třeboň
TOPlist